• Światowy Dzień Ziemi - młodzi ekolodzy z Podegrodzia

• Swiatowy Dzien Ziemi.pdf

Troszcz się o czyste powietrze

• "podróżuj ekologicznie"- wybieraj spacery, rower, rolki, ...
            • prowadź edukację ekologiczną,
            • bądź przykładem dla innych,
            • sadź w swoim otoczeniu rośliny.

Ogranicz ilość odpadów

• segreguj śmieci,
            • oszczędzaj papier,
            • korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku.

Oszczędzaj wodę

• zakręcaj kran kiedy myjesz zęby,
            • wybieraj prysznic, zamiast kąpieli w wannie,
            • zbieraj deszczówkę i podlewaj nią rośliny.

Oszczędzaj energię elektryczną

• zgaś światło gdy wychodzisz z pokoju,
            • wyłączaj telewizor, radio, komputer,
            • używaj energooszczędnych żarówek.

MŁODZI EKOLODZY Z PODEGRODZIA

• Konkurs „Pisankowe SKO”

• Za nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne . Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu było jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym przed świętami ogłosiłam konkurs „Pisankowe SKO”. Pisanki można było wykonać dowolnymi technikami. Niektóre z wykonanych prac, zostały zaniesione na wystawę  do Banku Spółdzielczego w Podegrodziu. Wszystkie prace były piękne, dlatego komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

1 miejsce: Karolina Jodłowska kl. 3 b, Małgorzata Baszczyn 1a, Liliana Sędzimir
            2 miejsce: Julia Łatka kl.3 b, Alicja Jodłowska kl. 1a, Wiktoria Bieryt kl. 2b
            3 miejsce: Patryk Hejmej,  Michał Baszczyn kl. 3 a

WYRÓŻNIENIA: Kamil ogorzały, Michał Bodziony, Tomasz Zielonka, Szymon Turek, Bartłomiej Smaga, Karolina Zygmunt, Zofia Waligóra, Julia Kaczor, Szymon Bodziony, Izabela Olszak.

GRATULACJE!!!!!

• „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021”

• Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do wydarzenia, które organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, w okresie od lutego do marca 2021. DBI miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zgłoszona przez pedagoga szkolnego inicjatywa – zajęć edukacyjnych dla dzieci obejmowała działania podejmowane przez wychowawców i nauczycieli podczas: zajęć z wychowawcami, zajęć tematycznych z informatyki i innych zajęć przedmiotowych jak też pracy indywidualnej uczniów na platformie teams, w oparciu o otrzymane materiały.