• „Postaw na Słońce”

Jesteśmy grupą „ Młodych ekologów”. Pracujemy wspólnie nad upowszechnianiem wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (ONZ), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Tym razem nasze działania podjęliśmy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Postaw na Słońce”. Fotowoltaika to z pewnością niewyczerpywalne źródło energii, gwarantuje ochronę środowiska naturalnego i przynosi oszczędności. Nasz projekt pokazuje jak wiele możemy zyskać decydując się na ten ekologiczny sposób pozyskiwania energii.
            Zatroszczmy się wspólnie o naszą planetę!!!

• Szkolne Święto Matematyki

W dniach 15-19 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki.

Na online’owych lekcjach matematyki i zajęciach projektowych z matematyki uczniowie bawili się matematyką. Były filmy, quizy, krzyżówki, elektroniczne pokoje zagadek. Na zajęciach projektowych grupy p. Iwony Sasak przechodziły przez kartkę papieru, tworzy kartkę 3D i wykonywały papierowe tricki. Nie obyło się również bez konkursów. Nauczyciele matematyki zaproponowali dwa konkursy związane z Ludolfiną: ∏-wiersz i ∏-plakat.

Uczestników było wielu. Prace były ciekawe i kreatywne. Wiersze zachwycały kompozycją, stylem i długością. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład pracy. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, chociaż nie było to łatwe zadanie.

Konkurs szkolny ∏-wiersz:

I miejsce – Klaudia Sułocha VI c oraz Nicola Olchawa VI b

II miejsce – Aleksandra Ogorzały VIII a

III miejsce – Krystian Ogorzały IV a

Wyróżnienie – Jesscia Samek V b

Konkurs szkolny ∏-plakat:

I miejsce – Wiktoria Widlak VIII a

II miejsce – Emilia Gąsior VIII a

III miejsce – Nicola Olchawa VI b

Autor: Iwona Sasak

• Laureaci konkursu historycznego z Podegrodzia

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu po raz ósmy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”, którego celem jest poznawanie historii Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej. Tegoroczna edycja zgromadziła ogółem 326 uczestników z 42 szkół. 170 uczniów zakwalifikowało się do II etapu, który wyłonił 129 finalistów. Po weryfikacji prac przez komisję konkursową po rundzie finałowej wyróżniono 53 laureatów konkursu, w tym czworo z Podegrodzia: Miłosza Garncarczyka, Katarzynę Koszyk, Nicolę Olchawa i Marię Piekarczyk.Organizatorem konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin". Partnerami zaś Fundacja Sądecka oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu. W tym roku konkurs odbywał się pod honorowym patronatem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Patronem medialnym był serwis sadeczanin.info. Uczniów przygotowywały panie: Teresa Kulak i Beata Zagórowska.

• AKJA ZBIÓRKI MAKULATURY

• PRZYŁĄCZ SIĘ DO SZKOLNEJ AKCJI ZBIÓRKI MAKULATURY!!!!

22-24 CZERWCA 2021 r.

Zbierz stare gazety, czasopisma, książki, zeszyty, każdy niepotrzebny kawałek papieru i przynieś spakowaną makulaturę do szkoły.

• DZIEŃ SPORTU W KLASIE 4A I 4B

• 02.06.2021r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego panią Joannę Janik. Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter.  Uczniowie klas 4a i 4b mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach tj. bieg z przeszkodami, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, kółko krzyżyk, przeprowadzka itp. Nie brakowało współzawodnictwa klas w meczu piłki siatkowej. Klasy toczyły także  zacięte boje w popularne Dwa Ognie, a dodatkowo brały udział w różnorodnych grach i zabawach ruchowych organizowanych na boisku pod opieką swoich wychowawców.  Uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach sportowych, świetnie kibicowali swoim drużynom. Radośnie spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu. Zabawa była udana.!

Dzień Sportu kl. 5-6

• „Kreatywny Dzień Dziecka w klasie 4a”

• 1.06.2021r uczniowie z klasy 4a na pewno zapamiętają na długo.  Podczas zajęć z wychowawcą, pani Joanna Janik przygotowała świetną zabawę pełną niespodzianek. Pierwsze zadanie poległo na wyszukaniu wśród balonów ,  swojego imienia oraz odczytaniu ukrytych w nich haseł. W jednym z balonów ukryta była instrukcja z dalszymi wskazówkami do zabawy. Kolejnym zadaniem było udanie się na plac zabaw i odszukanie ukrytych kamieni z różnymi przesłankami. Pod jednym z kamieni ukryta była instrukcja do kolejnego zadania. Po odnalezieniu wszystkich kamieni posłaniec udał się po kolejną wskazówkę, która ukryta była w sekretariacie. W kopercie były różne litery a zadaniem grupy był utworzyć hasło, które brzmiało „Jesteśmy fajną ekipą”. Na koniec zabawy dzieciom zostały wręczone lody oraz napoje.  Uczniowie świetnie się bawili a przy tym poznali zasady współdziałania w grupie.