• Sukces naszej uczennicy

          • Gabriela Zielińska, uczennica kl. 8b Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Papczyńskiego w Podegrodziu zdobyła tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

            Finał odbył się w Krakowie 3 marca 2021r. a o prestiżowy tytuł rywalizowało aż 121 uczniów szkół podstawowych.

            Gabriela jest wszechstronnie utalentowaną, a przede wszystkim pracowitą osobą, która w ostatnich latach kilkukrotnie została „Najlepsza Uczennicą Szkoły”.

            Do konkursu została przygotowana przez mgr Małgorzatę Kunicką-Hajdugę.

          • „Twoje słowa żyją w nas”

          • To tytuł montażu słowno-muzycznego ku czci Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem p. Małgorzaty Liber.Uczniowie podczas zajęć „Autoprezentacja i budowa wizerunku” odbywających się w ramach projektu „Super Szkoły Gminy Podegrodzie” wczytywali się w pisma św. Stanisława, naszego Patrona. Wybrali słowa, które najbardziej do nich przemówiły, nauczyli się ich na pamięć, dobrali do nich odpowiednie obrazy i muzykę i tak samodzielnie stworzyli tę prezentację.W poniedziałek 17 maja, w wigilię 390 rocznicy urodzin Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, patrona naszej szkoły montaż „Twoje słowa żyją w nas” został przedstawiony w kościele parafialnym w Podegrodziu.

            Następnie przedstawiciele „Małego Podegrodzia” zaśpiewali trzy pieśni ku czci Św. Stanisława.Na zakończenie Wioletta Liber, była uczennica naszej szkoły premierowo wykonała „Christe” – pieśń napisaną przez ks. Rafała Jaworskiego specjalnie na tę rocznicę. Solo na skrzypcach zagrała Anna Bodziony, prymistka kapeli „Małego Podegrodzia”.

          • Cyberbezpieczniacy w escape roomie

          • Dnia 4 marca 2021 r. p. Iwona Sasak dołączyła ze swoimi uczniami do projektu etwinning „Cyberbezpieczniacy w escape roomie”
            Docelowo projekt skierowany był do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Uczestnicy nietypowych lekcji poznali podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
            Uczestnicy projektu mogli wybrać się na wirtualną wycieczkę do szkół biorących udział w projekcie. Dla ułatwienia tej podróży została przygotowana prezentacja wykorzystująca materiały przedstawione przez każdą ze szkół.
            Każda grupa projektowa działająca w szkołach partnerskich opracowała: projekt logo, jeden slajd prezentacji „Poradnik. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w internecie” oraz zadania do pokoju zagadek. Z wypracowanego materiału powstały prezentacje, quizy, escape room’y, w których uczniowie rozwiązując zagadki zgłębiali i utrwalali wiedzę na temat zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Wypracowane materiały zostały wykorzystane w czasie zajęć związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie, wcielając się w detektywów, samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane pytania, wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

          • Stop przemocy w świecie wirtualnym i realnym

          • W dniach 4 -7 maja 2021r. w naszej szkole miała miejsce akcja profilaktyczna „Stop przemocy w świecie wirtualnym i realnym”. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczności  szkolnej na problem agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, odnalezienie sposobów  na radzenie sobie z niepożądanymi emocjami oraz zwiększenie poziomu świadomości ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc. W ramach akcji zostały przeprowadzone tematyczne zajęcia z wychowawcami, w klasach I – VIII wg. materiałów przygotowanych przez pedagoga szkolnego oraz pogadanki podczas zajęć przedmiotowych. Uczniowie klas IV - VIII otrzymali materiały do samodzielnej lektury, umieszczone w zespołach pedagog szkolny, na platformie Teams. Z kolei wolontariusze w formie zdalnej, mogli poszerzyć temat poprzez szkolenie „Jak wspierać innych w trudnych sytuacjach?”.