• Kl. 7 w Woli Kroguleckiej i w Głębokim Jarze - zajęcia terenowe

          • W październiku klasa 7 uczestniczyła w zajęciach terenowych z biologii i geografii. Zajęcia te odbyły się przy współpracy z Popradzkim Centrum Edukacyjnym z siedzibą w Woli Kroguleckiej. Uczniowie min.: wysłuchali prelekcji w ogrodzie Popradzkiego Centrum Edukacyjnego, podziwiali rozległe panoramy Pasm Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej z platformy widokowej oraz odwiedzili Głęboki Jar, będący pomnikiem przyrody. Uzupełnili swoja wiedzę przyrodniczą, doświadczyli bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz nabrali przekonania o konieczności jej ochrony.

          • Podsumowanie XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

          • Szkolne obchody Święta rozpoczęło uroczyste otwarcie - komunikat poprzez radiowęzeł. Zaczęło się od egzaminów w klasach III- VIII. Patrole egzaminacyjne przeszły po salach i przeprowadziły egzaminy. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT) i Certyfikat MTExperta uzyskało 143 uczniów oraz wszyscy pracownicy, którzy przystąpili do egzaminu. Najlepiej „utabliczkowioną” klasą została klasa 8 B – 93% zdawalności. GRATULACJE!!!

            Zabawy związane z tabliczką mnożenia królowały na małej sali gimnastycznej w czasie trzech kolejnych lekcji. Zaproszeni do udziału w nich byli uczniowie klas III – VI. Uczniowie klas młodszych włączyli się w akcję i w czasie lekcji ze swoimi wychowawcami rozwiązywali łamigłówki dostosowane do ich poziomu. W czasie przerw patrole egzaminacyjne spacerowały po korytarzach i zachęcały do przystąpienia do egzaminu pracowników szkoły i inne osoby dorosłe wchodzące na teren szkoły. Jeden z patroli egzaminacyjny wyruszył z koordynatorem akcji p. Iwoną Sasak, na teren Podegrodzia, aby sprawdzić jak to jest ze znajomością tabliczki mnożenia wśród jego mieszkańców. Odwiedzili Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, Firmę Produkcyjno-Handlowo-Usługową KRYSZTAŁ, Urząd Gminy w Podegrodziu, sklep „Lewiatan” oraz kwiaciarnię „HIACYNT”. Zostali miło przyjęci – pracownicy tych instytucji z uśmiechem na ustach przystępowali do „tabliczkowych” egzaminów. W sumie przeegzaminowanych zostało 43 pracowników. Zdawalność niemal stuprocentowa.

            GRATULACJE i PODZIĘKOWANIE za ciepłe przyjęcie.Podziękowania w stronę wolontariuszy SKW „Pozytywnie nakręceni” za pomoc w czynnościach organizacyjnych oraz osiemnastu koordynatorom z klas czwartych i ósmych za pomoc w organizacji całej akcji.                        

            Szkolny Koordynator akcji Iwona Sasak

          • Sukces „Szkolnego Klubu Wolontariatu” w Podegrodziu

          • „Bezpieczne zachowania w szkole, domu, na ulicy” to nazwa inicjatywy wolontariackiej Mini Grantu opracowanego przez koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Podegrodziu: Anitę Karpierz i Iwonę Sasak. Inicjatywa ta na drodze ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda pn. MINI GRANTY - WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE znalazła się w gronie ośmiu, które otrzymały dotację w kwocie 1000 zł. Projekt obejmie swoim zasięgiem Szkoły Podstawowe w Gminie Podegrodzie. Wszystko to stało się możliwe dzięki Programowi Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.

            Link:

          • Międzynarodowy Dzień Muzyki

          • 1 października2021r. w naszej szkole uczciliśmy  Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji, pod kierunkiem p. Agnieszki Jodłowskiej  zorganizowaliśmy pokaz taneczny dla całej społeczności szkolnej. Wystąpiły : uczennice klasy IV b,c oraz V a, b. W tańcu towarzyskim zaprezentowała się  Maja i Karol Wielgus z klasy IVc. Układy do tańca nowoczesnego opracowane były do utworów Cleo „Bratnie dusze” oraz Sanah „Ten Stan”. Dziewczyny z klas V a, b wystąpiły również  w „Czarno- białym” tańcu.

          • Kampania Profilaktyczna „Zakręć ruletką swojego życia i podejmij decyzję”

          • 1_Informacja_.pdf

            W dniach 05 -12.10.2021r.  w naszej szkole będzie trwała Kampania Profilaktyczna „Zakręć ruletką swojego życia i podejmij decyzję”, zorganizowana przez Wójta Gminy Podegrodzie, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wraz z  Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Gminie Podegrodzie.

            Cel kampanii: promowanie wśród młodzieży zdrowia i bezpieczeństwa oraz ochrony przed sięganiem po używki (szczególnie narkotyki, dopalacze). uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z sięganiem po używki.

            Adresaci: uczniowie klas VI – VIII

            Działania w ramach kampanii:

            1. Zajęcia z wychowawcą w klasach VI i VIII na temat dopalaczy (05 i 12.10.2021r.)
            2. Spektakl teatralny 05.10.2021.godz. 11.30, GOK Podegrodzie - klasy VII.
            3. Konkurs dla klas VII na prezentację multimedialną „Dopalacze widziane Twoimi oczami”.
            4. Spotkanie z policjantem dla klas VII na temat dopalaczy - 12.10.2021r.
            5. W ramach pedagogizacji rodziców uczniów klas VI –VIII, spotkanie z policjantem na temat używek -13.10.2021r. godz. 16.00
            6. Kącik profilaktyczny z ulotkami, krzyżówkami – prowadzony przez wolontariuszy                                        05 i 12.10.2021r.

            Kampania jest jednym z działań zawartych w Szkolnym projekcie działań profilaktycznych „Zdrowo i bezpiecznie w świecie realnym i wirtualnym!”