• AKCJA:

          • Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 
            1 października 2021 r. pod hasłem: 
            Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
            Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

             

            Program:
            27-30.09.2021. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole. 
            01.10.2021. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
            Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. 
            Na przykład: 8 ? ? = 56
            Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł 
            Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
            W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
            Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
            Więcej informacji: www.wmtday.org.

            Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

            Szkolny Koordynator akcji Iwona Sasak

          • SZKOLENIE – Wolontariat i jego prawne aspekty

          • 22 września 2021r. odbyło się szkolenie dla 27 nowych członków z klas VII do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Spotkanie poprowadził wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda a zarazem Koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu – Pani Halina Rams. Wstępujący do SKW uzyskali wiedzę teoretyczną dotyczącą szeroko pojętej działalności wolontarystycznej, wzbogaconą licznymi ćwiczeniami i materiałami multimedialnymi.

          • 320 rocznica „urodzin dla nieba” św. O. Stanisława Papczyńskiego

          • 320 rocznica „urodzin dla nieba” św. O. Stanisława Papczyńskiego - patrona szkoły podstawowej w Podegrodziu

            17 września, w szkole podstawowej w Podegrodziu, odbyła się uroczysta akademia, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele społeczności lokalnej. Przybywających gości witała pani dyrektor Anna Kołodziejczyk wraz z kapelą „Małego Podegrodzia”. Akademię brawurowo poprowadził Jakub Pajor absolwent naszej szkoły. P. dyr. Anna Kołodziejczyk przedstawiła się zebranym gościom i zaprosiła do obejrzenia przygotowanych przez uczniów i absolwentów prezentacji ku czci Patrona.

            „Małe Podegrodzie” zaprezentowało tańce regionalne oraz pieśni ku czci św. O. Stanisława. Jonasz Migacz – Sopata, uczeń klasy V a, zachwycił i rozbawił publiczność gadką o perypetiach z kocicą i tatową jajecznicą.

            Zebrani obejrzeli pamiątkowy filmik, wykonany ze zdjęć wszystkich 19 klas, które w związku z obchodzoną rocznicą odwiedziły w ostatnim czasie pomnik patrona. Muzykę do tego filmiku skomponował Daniel Żelasko – absolwent szkoły, obecnie student dyrygentury na Akademii Muzycznej w Krakowie. 

            Następnie uczniowie recytowali samodzielnie wybrane fragmenty pism św. O. Stanisława, tych, które najbardziej do nich przemówiły. Kmiecik Jakub wyrecytował jak nasz podegrodzki święty się przedstawiał. Horowska Paulina i Olchawa Nicola przypomniały wskazania o modlitwie za zmarłych, częstej spowiedzi świętej. Natomiast Garncarczyk Miłosz wyrecytował fragment z Testamentu św. O. Stanisława Papczyńskiego. 

            Wioletta Liber, absolwentka szkoły a obecnie studentka śpiewu operowego  na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Anna Bodziony, prymistka Zespołu Regionalnego „Małe Podegrodzie” wykonały pieśni ku czci św. O. Stanisława Papczyńskiego pt. „Christe” i „Nie lękam się”. 

            Podczas tego występu odbyła się premiera teledysku do pieśni „Nie lękam się” z pięknymi zdjęciami wykonanymi przez nauczyciela plastyki pana Jacka Kulę.

            Teledysk

            Na zakończenie spotkania Małgorzata Liber przedstawiła plany działań edukacyjnych i kulturalnych szkoły mających na celu krzewienie kultu św. O. Stanisława Papczyńskiego wśród uczniów. Przybyli goście mieli możliwość oglądania kronik „Małego Podegrodzia”, na których zapisano 67 lat działalności zespołu. Wykonywano pamiątkowe zdjęcia, prowadzono towarzyskie rozmowy częstując się regionalnymi smakołykami ufundowanymi przez anonimowego sponsora.

          • „SZTAFETA POMOCY – dla Jakuba” W PODEGRODZIU!!!

          •  W dniach 22 i 23 września 2021r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę charytatywną, zorganizowaną przez Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, w ramach cyklicznej akcji „Sport Przeciw Przemocy”. W akcję włączyli się wolontariusze, którzy na terenie szkoły przeprowadzili zbiórkę.  Zebrane środki zostały przekazane organizatorowi akcji.
                  Dziękujemy Wszystkim, którzy dołączyli do „Sztafety”.
                                                                                                       Warto pomagać!!!

          • Spotkanie z Pchłą Szachrajką – wyjazd klas IV do Teatru Groteska w Krakowie

          • 23 września br. dzieci z klas IV wraz z wychowawcami uczestniczyły w kulturalno-integracyjnej wycieczce do Krakowa.  Pierwszym i najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Groteska.Dzieci obejrzały spektakl pt. „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk. Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Tak zaczęła się barwna opowieść o małej Pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Spektakl powstał na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Przedstawienie było pełne humoru, barwnych strojów, zaskakujących sytuacji. Dzieci się doskonale bawiły. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach czekoladowych  zorganizowanych w Fabryce Charliego w Krakowie. Pod okiem animatorów dzieci poznawały tajniki produkcji i odkrywały najciekawsze fakty dotyczące ulubionych słodkości. Uczniowie zapoznali się z uprawą, sposobem zbioru i obróbki  ziaren kakaowca oraz uczestniczyli w zajęciach ręcznej produkcji wyrobów czekoladowych. Każdy – pod okiem instruktorów – skomponował  własny zestaw czekoladek i pralin. Dodatkowo zabawę i pracę uatrakcyjnił strój prawdziwego chocolatiera.

          • „Myślę więc nie śmiecę” – szkolna akcja ekologiczna

          • Tegoroczna akcja sprzątania świata włączyła 90 uczniów naszej szkoły do inicjowania działań o poszanowanie najbliższego środowiska. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji ekologicznej Fundacji Nasza Ziemia. Dzieciom przyświecało hasło „Myślę więc nie śmiecę”. Najbardziej zaangażowani uczniowie sprzątali indywidualnie okolice swoich domów w weekend. Dziękujemy wszystkim za wspólną lekcję świadomości ekologicznej.

          • AKCJA- KARTKA DLA BLANKI

          • W dniach 15 – 17 września 2021r. dzieci i młodzież naszej szkoły włączyli się w akcję serca, zorganizowaną przez opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu pod hasłem: 
            „KARTKA URODZINOWA DLA BLANKI”
            Blanka to wesoła dziewczynka, mieszkanka Małopolski, która 20 września obchodzi 4 urodziny, mała wojowniczka walczy z guzem pnia mózgu. Na swoje urodziny pragnęła otrzymać jak największą ilość kartek urodzinowych, dlatego też uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowanie wesołych pocztówek,  z motywem dinozaurów, które dziewczynka uwielbia. 
            Powstało 150 pięknych i kolorowych kartek, które zostały przesłane do Solenizantki   

          • „BEZPIECZNA DROGA DO I ZE SZKOŁY”

          • 7 września 2021r. uczniowie klas I – III oraz oddziału „O” wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, w ramach akcji „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Na zaproszenie Pani dyrektor Anny Kołodziejczyk do szkoły przybył funkcjonariusz Komisariatu Policji w Starym Sączu, który w profesjonalny a zarazem prosty sposób przekazał i utrwalił najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.