• „Twoje słowa żyją w nas”

          • To tytuł montażu słowno-muzycznego ku czci Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem p. Małgorzaty Liber.Uczniowie podczas zajęć „Autoprezentacja i budowa wizerunku” odbywających się w ramach projektu „Super Szkoły Gminy Podegrodzie” wczytywali się w pisma św. Stanisława, naszego Patrona. Wybrali słowa, które najbardziej do nich przemówiły, nauczyli się ich na pamięć, dobrali do nich odpowiednie obrazy i muzykę i tak samodzielnie stworzyli tę prezentację.W poniedziałek 17 maja, w wigilię 390 rocznicy urodzin Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, patrona naszej szkoły montaż „Twoje słowa żyją w nas” został przedstawiony w kościele parafialnym w Podegrodziu.

            Następnie przedstawiciele „Małego Podegrodzia” zaśpiewali trzy pieśni ku czci Św. Stanisława.Na zakończenie Wioletta Liber, była uczennica naszej szkoły premierowo wykonała „Christe” – pieśń napisaną przez ks. Rafała Jaworskiego specjalnie na tę rocznicę. Solo na skrzypcach zagrała Anna Bodziony, prymistka kapeli „Małego Podegrodzia”.

          • Cyberbezpieczniacy w escape roomie

          • Dnia 4 marca 2021 r. p. Iwona Sasak dołączyła ze swoimi uczniami do projektu etwinning „Cyberbezpieczniacy w escape roomie”
            Docelowo projekt skierowany był do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Uczestnicy nietypowych lekcji poznali podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
            Uczestnicy projektu mogli wybrać się na wirtualną wycieczkę do szkół biorących udział w projekcie. Dla ułatwienia tej podróży została przygotowana prezentacja wykorzystująca materiały przedstawione przez każdą ze szkół.
            Każda grupa projektowa działająca w szkołach partnerskich opracowała: projekt logo, jeden slajd prezentacji „Poradnik. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w internecie” oraz zadania do pokoju zagadek. Z wypracowanego materiału powstały prezentacje, quizy, escape room’y, w których uczniowie rozwiązując zagadki zgłębiali i utrwalali wiedzę na temat zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Wypracowane materiały zostały wykorzystane w czasie zajęć związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie, wcielając się w detektywów, samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane pytania, wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

          • Stop przemocy w świecie wirtualnym i realnym

          • W dniach 4 -7 maja 2021r. w naszej szkole miała miejsce akcja profilaktyczna „Stop przemocy w świecie wirtualnym i realnym”. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczności  szkolnej na problem agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, odnalezienie sposobów  na radzenie sobie z niepożądanymi emocjami oraz zwiększenie poziomu świadomości ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc. W ramach akcji zostały przeprowadzone tematyczne zajęcia z wychowawcami, w klasach I – VIII wg. materiałów przygotowanych przez pedagoga szkolnego oraz pogadanki podczas zajęć przedmiotowych. Uczniowie klas IV - VIII otrzymali materiały do samodzielnej lektury, umieszczone w zespołach pedagog szkolny, na platformie Teams. Z kolei wolontariusze w formie zdalnej, mogli poszerzyć temat poprzez szkolenie „Jak wspierać innych w trudnych sytuacjach?”.

          • Światowy Dzień Ziemi - młodzi ekolodzy z Podegrodzia

          • Swiatowy Dzien Ziemi.pdf

            Troszcz się o czyste powietrze

            • "podróżuj ekologicznie"- wybieraj spacery, rower, rolki, ...
            • prowadź edukację ekologiczną,
            • bądź przykładem dla innych,
            • sadź w swoim otoczeniu rośliny.

            Ogranicz ilość odpadów

            • segreguj śmieci,
            • oszczędzaj papier,
            • korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku.

            Oszczędzaj wodę

            • zakręcaj kran kiedy myjesz zęby,
            • wybieraj prysznic, zamiast kąpieli w wannie,
            • zbieraj deszczówkę i podlewaj nią rośliny.

            Oszczędzaj energię elektryczną

            • zgaś światło gdy wychodzisz z pokoju,
            • wyłączaj telewizor, radio, komputer,
            • używaj energooszczędnych żarówek.

            MŁODZI EKOLODZY Z PODEGRODZIA
             

             

             

             

             

             

             

          • Konkurs „Pisankowe SKO”

          • Za nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne . Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu było jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym przed świętami ogłosiłam konkurs „Pisankowe SKO”. Pisanki można było wykonać dowolnymi technikami. Niektóre z wykonanych prac, zostały zaniesione na wystawę  do Banku Spółdzielczego w Podegrodziu. Wszystkie prace były piękne, dlatego komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

            1 miejsce: Karolina Jodłowska kl. 3 b, Małgorzata Baszczyn 1a, Liliana Sędzimir 
            2 miejsce: Julia Łatka kl.3 b, Alicja Jodłowska kl. 1a, Wiktoria Bieryt kl. 2b
            3 miejsce: Patryk Hejmej,  Michał Baszczyn kl. 3 a

            WYRÓŻNIENIA: Kamil ogorzały, Michał Bodziony, Tomasz Zielonka, Szymon Turek, Bartłomiej Smaga, Karolina Zygmunt, Zofia Waligóra, Julia Kaczor, Szymon Bodziony, Izabela Olszak. 

            GRATULACJE!!!!!

          • „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021”

          • Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do wydarzenia, które organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, w okresie od lutego do marca 2021. DBI miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

            Zgłoszona przez pedagoga szkolnego inicjatywa – zajęć edukacyjnych dla dzieci obejmowała działania podejmowane przez wychowawców i nauczycieli podczas: zajęć z wychowawcami, zajęć tematycznych z informatyki i innych zajęć przedmiotowych jak też pracy indywidualnej uczniów na platformie teams, w oparciu o otrzymane materiały.

          • Wielkanocna Paczka Dobra

          • AKCJA CHARYTATYWNA„Wielkanocna paczka dobra”Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami, aktywnie włączyli się w akcję Paczka Dobra Sursum Corda, której celem było przygotowanie paczek żywnościowo/chemicznych na Wielkanoc dla rodzin podopiecznych sądeckiego stowarzyszenia. Członkowie Klubu z otwartym sercem i zaangażowaniem postanowili spełnić realną potrzebę bliźnich i przygotować paczkę. Na bieżąco od poniedziałku 22 marca do piątku 26 marca przynosili do szkoły produkty, do specjalnie przygotowanego i opisanego pudełka, które w piątek zostało odwiezione do siedziby stowarzyszenia. Wolontariusze spisali się na medal, przynosząc o wiele więcej produktów niż zawierała specjalna lista potrzebnych artykułów. 

            Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom za dołączenie do akcji.

          • Sukces uczennicy klasy 3c Szkoły Podstawowej w Podegrodziu!

          • Aleksandra Wielgus uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej w Podegrodziu otrzymała powołanie do Kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki. Olka jest członkinią sadeckiego klubu Screamo Trickz, który już od kilku lat ma niemal ogólnopolski monopol na trenowanie przyszłych mistrzów akrobatyki i tańca.

            Uczennica podegrodzkiej szkoły trenuje w klubie niespełna rok, więc jej sukces jest tym większy. Sama formuła, czyli tricking jest bardzo młodą dyscypliną sportu, która dopiero rozwija się w naszym kraju. Sport ten zawiera w sobie elementy akrobatyki, tańca oraz sztuk walki przez co jest bardzo widowiskowy, a zarazem niezwykle trudny. Powołanie do kadry poprzedzone było 4 dniowym zgrupowaniem, na którym dzieciaki musiały wykazać się zarówno umiejętnościami akrobatycznymi, jak i wytrzymałością fizyczną.

            Zainteresowanych odsyłamy na Facebookową stronę klubu https://m.facebook.com/ScreamoTrickz/ oraz zachęcamy do obejrzenia zapierających dech w piersiach akrobacji w wykonaniu sądeckich czarodziei akrobatyki  https://www.youtube.com/user/ScreamoTrickzSerdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy i powołanie do kadry A.             

          • "SKOwy konkurs Walentynkowy"

          • Z okazji Walentynek został ogłoszony w naszej szkole "SKOwy konkurs Walentynkowy". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, zostało wykonanych aż 48 prac. 17.02.2021 r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Było to trudne wyzwanie ,ponieważ wszystkie prace były pomysłowe i wyjątkowe.

            Komisja zdecydowała przyznać dwa pierwsze miejsca, dwa drugie i trzy trzecie oraz pięć wyróżnień. Dzieci, które zdobyły miejsca, otrzymały nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.1  miejsce- Alicja Jodłowska, Kamil Ogorzały 2 miejsce- Korneliusz Duda, Natalia Pasiut 3 miejsce- Wiktoria Bieryt, Karolina Jodłowska. Maja Wielgus, wyróżnienia: Maja Ciurka, Zofia Waligóra, Emilia Stec, Klaudia Perełka, Małgorzata Baszczyn

          • Kontynuacja zdalnego nauczania w klasach IV-VIII od 18.02 - 28.02

          • Zarządzenie Nr 6/2021

            Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu z dnia 15 lutego 2021 r. w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły i kontynuacji nauczania zdalnego w klasach IV - VIII od 18 lutego 2021 r. do 28 lutego 2021 r.

            >>czytaj>>

            zarzadzenie_6__2021__nauczanie_zdalne.RTF

            KONSULTACJE DLA UCZNIÓW Z KLAS ÓSMYCH

            Od dnia 1 lutego 2021 r. uczniowie klas ósmych mają możliwość odbycia konsultacji z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych na terenie szkoły przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Udział w konsultacjach jest dobrowolny i zależy od decyzji Rodziców. Konsultacje odbywać się będą w małych grupach, według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Chęć uczestniczenia w konsultacjach należy zgłosić nauczycielowi przedmiotu poprzez dziennik elektroniczny w panelu. >>czytaj całość>>  KONSULTACJE_DLA_UCZNIOW_Z_KLAS_OSMYCH.docx


          • Piękna Nasza Polska Cala klasa 3

          • W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cala klasa 3 a wykonała z masy porcelanowej i 

            solnej świeczniki na Dzień Babci i Dziadka.

          • Konkurs SKO dla klas 1-3 "Najciekawsza ozdoba choinkowa"

          • 15.12.2020 został ogłoszony konkurs SKO dla klas 1-3"Najciekawsza ozdoba choinkowa". Był to konkurs onlie na platformie MS Teams. Uczniowie mieli miesiąc czasu na wykonanie ozdoby, zrobienie zdjęcia i przsłanie do zespołu SKO w MS Teams. Technika pracy była dowolna. A oto wyniki:1 miejsce Wiktoria Bieryt kl. 2 b2 miejsce  Szymon Turek kl. 1 a3 miejsce Małgosia Baszczyn kl. 1 a i Krystian Zygmunt kl. 1 b

          • Nauczanie 18 stycznia 2021

          • Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, ich rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Podegrodziu w trakcie prowadzonych zajęć 

            Procedura_bezpieczenstwa_powrot_po_feriach.docx

            Regulamin nauczania hybrydowego Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu

            Niniejszy Regulamin ustala się w związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią COVID-19 oraz z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły i koniecznością prowadzenia nauczania zdalnego.

            regulamin_15.01.2021.docx

            Zarządzenie Nr 2/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu z dnia 15 stycznia 2021 r.w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły i kontynuacji nauczania zdalnego w klasach IV - VIII od 18 stycznia 2021 r. do 31 stycznia 2021 r.

            zarzadzenie_2._2021_-_nauczanie_zdalne.RTF







          • Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tańcu sportowym w Białce Tatrzańskiej

          • 19 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tańcu sportowym w Białce Tatrzańskiej. Z naszej szkoły udali się  tam uczniowie  klasy 3c (Maja, Aleksandra, Karol Wielgus), którzy uczęszczają do szkoły tańca Wir Dance w Nowym Sączu. Ekipie tanecznej udało się wywalczyć nagrody oraz zdobyć miejsca w swoejej kategorii wiekowej. W kategorii wiekowej H do 9 lat wyróżnienie zdobyła  Wielgus Maja, natomiast Aleksandra Wielgus zajęła 1 miejsce. W kategorii wiekowej 10-11 H wyróznienie  zdobył Karol Wielgus, natomiast w kategorii wiekowej10-11 G, 3 miejsce zdobył Karol Wielgus. Gratulujemy uczestnikom.

          • Zarządzenie Dyrektora Szkoły nr 25/2020

          • Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu z dnia 6 listopada 2020 r.

            w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły i przejścia nauczania z trybu stacjonarnego na tryb zdalny.Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19 ( Dz.U.     z 2020 r. poz.1960)

            Zarządzam, co następuje:
            § 1.
            Od dnia 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 zarządzam nauczanie w trybie zdalnym dla wszystkich klas I – VIII  Szkoły 

            Podstawowej w Podegrodziu.
            §2.
            Kształcenie zdalne odbywać się będzie  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

            (Dz. U. poz. 493) oraz zgodnie z Regulaminem nauczania zdalnego Szkoły Podstawowej w Podegrodziu z dnia 6 listopada 2020 roku 

            - załącznik nr 1 do zarządzenia/ 
            § 3.
            Zajęcia odbywać  się będą w czasie rzeczywistym zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.
            § 4.
            1.Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze realizowane z wykorzystaniem metod
               i technik, o których mowa w § 2 zarządzenia są zaliczone do tygodniowego
               obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciela, jeżeli:
            1)    zajęcia zostały udokumentowane na zasadach określonych w Zarządzeniu Dyrektora z dnia 24 marca 2020  w sprawie nauczania na odległość, w tym sposobu dokumentowania realizacji zadań jednostki systemu oświaty, wydanym na podstawie § 1 pkt 

            7 rozporządzenia wymienionego w § 2 z9rządzenia;
            2)    nauczyciel prowadzi zajęcia za pomocą platformy Microsoft TEAMS i kontaktuje się z uczniami  wykorzystując możliwe platformy wskazując uczniom źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć w formie elektronicznej;
            3)    każdy uczeń lub rodzic posiada możliwość konsultacji z nauczycielem; 
            4)    nauczyciel przekazuje każdemu uczniowi lub rodzicom informację o formie i terminach konsultacji;
            5)    nauczyciel dokonuje weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów przez bieżącą kontrolę postępów w nauce, w tym również dokonuje informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskiwanych przez niego ocenach;
            6)    w przypadku nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudnionego dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych - nauczyciel współpracuje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;
            7)    nauczyciel udziela wsparcia dzieciom objętym pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w szczególności za pomocą platformy Microsoft TEAMS; 
            a) w przypadku nauczycieli, którzy prowadzą tego typu zajęcia możliwe jest  kształcenie w trybie stacjonarnym,
            8) pedagog szkolny wspiera uczniów online, korzysta z platformy Microsoft Teams – rozpoznaje potrzeby, kontaktuje się i przygotowuje materiały do przesłania za pomocą środków elektronicznych, proponuje różne formy rozwiązywania problemów;
            a) z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pracuje stacjonarnie  w szkole,
            b) z uczniami potrzebującymi wsparcia spotyka się indywidualnie na terenie   szkoły.
            9) nauczyciele wychowania fizycznego przygotowują zestawy ćwiczeń ruchowych, korzystają z platformy Microsoft Teams i na bieżąco pracują z uczniami;
            10)    nauczyciel bibliotekarz przekazuje uczniom i rodzicom informacje o dostępie do bezpłatnych baz e-buków i audiobuków oraz w dostępnych aplikacjach poleca odpowiednią do wieku ciekawą literaturę, wspiera nauczycieli przedmiotów  w zakresie udostępniania lektur i innych materiałów  uczniom;
            11)doradca zawodowy korzysta z platformy Microsoft Teams udziela uczniom indywidualnych porad online, przygotowuje testy i narzędzia diagnostyczne, dostarcza informacji o sieci szkół ponadpodstawowych oraz doradza w wyborze szkoły;
            a) możliwe są indywidualne spotkania w formie stacjonarnej na terenie szkoły.
            2.    Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność i specjalne potrzeby edukacyjne lub
            warunki domowe nie będą uczyć się zdalnie w domu, nauczani będą w trybie   stacjonarnym na terenie szkoły / z wykorzystaniem sprzętu szkolnego /.
            3.    Szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio
                   zaangażowani w walkę z COVID 19.
            4.    W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych możliwe są indywidualne konsultacje dla
                   uczniów klas ósmych.
            5.    W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych możliwe są indywidualne konsultacje dla
                   uczniów przygotowujących się do konkursów przedmiotowych.
            6.    Informowanie o postępach w nauce może następować z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikacji, w tym w szczególności dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, innych komunikatorów, telefonu.
            7.    Tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas zatwierdza dyrektor we współpracy z nauczycielami, uwzględniając stopień obciążenia uczniów realizacją zleconych zadań.
            8. Przedmiotowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach zatwierdza dyrektor szkoły we współpracy z nauczycielami uwzględniając stopień obciążenia uczniów realizacją zleconych zadań.
            § 4.
            Wykonanie zarządzenia powierza się wszystkim pracownikom pedagogicznym w szkole.
            § 5.
            Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Szkoły.
            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 9 listopada 2020 r.
                                                                                                                                                          Dyrektor szkoły:


            Krystyna Dąbrowska
             

          • Zarządzenie Dyrektora Szkoły

          • Zarządzenie Nr 22/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu z dnia 15 października 2020 r.w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły i przejścia nauczania z trybu stacjonarnego na tryb zdalny.

            Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ( Dz.U. z 2020 r. poz. 1166 i 1386 ) zarządzam, co następuje:


            § 1.
            Z uwagi na zagrożenia dla zdrowia uczniów wynikające z aktualnej sytuacji epidemicznej, na podstawie opinii PPIS nr 58/20 z dnia 19 października 2020 r ./ uzgodnionej 15. 10. 2020 r. z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nowym Sączu oraz za zgodą Organu Prowadzącego z dnia 15 października 2020 – pismo: ROPO.4424.44.20
            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podegrodziu organizuje od dnia 16 października 2020r. do 26 października 2020 zajęcia w formie kształcenia zdalnego dla klas:
            IVa, IVb, Va, Vb, VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIb ,VIIIa, VIIIb


            §2.
            Kształcenie zdalne odbywać się będzie  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493) oraz zgodnie z Regulaminem nauczania zdalnego i hybrydowego Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.

             
            § 3.
            1.    Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze realizowane z wykorzystaniem metod i technik, o których mowa w § 2 zarządzenia są zaliczone do tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciela, jeżeli:
            a)    zajęcia zostały udokumentowane na zasadach określonych w Zarządzeniu Dyrektora z dnia 24 marca 2020  w sprawie nauczania na odległość, w tym sposobu dokumentowania realizacji zadań jednostki systemu oświaty, wydanym na podstawie § 1 pkt 7 rozporządzenia wymienionego w § 2 zarządzenia,
            b)    nauczyciel kontaktuje się z uczniami za pomocą platformy Microsoft TEAMS i innych, wskazuje uczniom źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć w formie elektronicznej,
            c)    każdy uczeń lub rodzic posiada możliwość konsultacji z nauczycielem, 
            d)    nauczyciel przekazał każdemu uczniowi lub rodzicom informację o formie i terminach konsultacji,
            e)    nauczyciel dokonuje weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów przez bieżącą kontrolę postępów w nauce, w tym również dokonuje informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskiwanych przez niego ocenach,
            f)    w przypadku nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudnionego dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych - nauczyciel współpracuje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
            g)    nauczyciel udziela wsparcia dzieciom objętym pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w szczególności w drodze telefonicznej, za pomocą platformy Microsoft TEAMS i innych - w przypadku nauczycieli, którzy prowadzą tego typu zajęcia,
            h) pedagog szkolny wspiera uczniów online – rozpoznaje potrzeby, kontaktuje się i przygotowuje materiały do przesłania za pomocą środków elektronicznych, proponuje różne formy rozwiązywania problemów,
            h) nauczyciele wychowania fizycznego przygotowują zestawy ćwiczeń ruchowych
            i w dowolnej formie przekazują uczniom,
            h)    nauczyciel bibliotekarz przekazuje uczniom i rodzicom informacje o dostępie do bezpłatnych baz e-buków i audiobuków i  dostępnych aplikacjach, poleca odpowiednią do wieku ciekawą literaturę,
            i)  doradca zawodowy udziela uczniom indywidualnych porad online, przygotowuje testy i narzędzia diagnostyczne, dostarcza informacji o sieci szkół ponadpodstawowych oraz doradza w wyborze szkoły.
            2.    Informowanie o postępach w nauce może następować z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikacji, w tym w szczególności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, komunikatorów, telefonu.
            3.    Tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas zatwierdza dyrektor we współpracy z nauczycielami, uwzględniając stopień obciążenia uczniów realizacją zleconych zadań.


            § 4.
            Wykonanie zarządzenia powierza się wszystkim pracownikom pedagogicznym w szkole.

            § 5.
            1. Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Szkoły.
            2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 16 października 2020 r.

                                                                                                                         Dyrektor szkoły:
            Krystyna Dąbrowska
             

          • Śp. Zofia Piekarczyk

          • 16 października 2020 r. w wieku 73 lat zmarła zasłużona nauczycielka, dobry pedagog i nieoceniony wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży – śp. Zofia Piekarczyk.Pracę w zawodzie nauczycielskim podjęła 15 sierpnia 1966 r. w Długołęce - Świerkli, nabywała doświadczenie również w Szkołach Podstawowych w Świniarsku i w Rogach, by od 1 września 1973 r. rozpocząć pracę jako nauczyciel mianowany w Szkole Podstawowej w Podegrodziu.Śp. Zofia Piekarczyk była bardzo życzliwą osobą służącą pomocą uczniom i młodym nauczycielom.Doskonaliła swoje umiejętności między innymi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.W zakresie nauczanych przedmiotów: matematyki, fizyki i geografii osiągała wysokie wyniki nauczania. Wyróżniała się również w dziedzinie wychowania. Pełniła funkcję zastępcy Komendanta Rejonu ds. Zuchowych. Wielu byłych uczniów wspomina przyjemne chwile spędzone na biwakach, przy ogniskach i śpiewie harcerskich piosenek. Osiągnięcia uczniów zarówno w konkursach wiedzowych jak i artystycznych doceniane były przez Dyrektora Szkoły – kilkakrotnie otrzymywała nagrody. W 1998 r. przeszła na zasłużoną emeryturę.18 października 2020 r. pożegnaliśmy naszą kochaną Panią Zofię.

          • Dyplomy „ZŁOTEGO NAUCZYCIELA” dla wychowawców z Podegrodzia

          • W trakcie roku szkolnego 2019/2020 nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu wdrażali program „Golden Five” wypracowany w ramach europejskiego projektu Socrates/Comenius, a prowadzony przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Obecnie nadszedł czas podsumowania, a wraz z nim nadanie tytułu „Złotej Szkoły” naszej placówce oświatowej, zaś tytułu „Złotego Nauczyciela” pani Joannie Kowalskiej, pani Katarzynie Owsianka, pani Iwonie Sasak i pani Beacie Zagórowskiej.

             

            Program Golden Five (Złota Piątka) kierowany jest do nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Bezpośrednim adresatem programu są zwłaszcza uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest poszerzanie kompetencji wychowawczych nauczycieli-wychowawców, jak również wspieranie rozwoju samych uczniów. Realizacja obejmuje trzy etapy. Po pierwsze spotkanie instruktora z radą pedagogiczną i zapoznanie nauczycieli z podstawami teoretycznymi programu oraz sposobem jego realizacji. Po drugie przeprowadzenie warsztatów dla konkretnej już grupy realizatorów programu Golden Five poprzez wdrożenie praktycznych umiejętności zarządzania klasą, rozwiązywania konfliktów, wspierania rozwoju ucznia, nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji z uczniem. Wreszcie realizacja programu w klasie w ciągu roku szkolnego, kiedy to wychowawca stopniowo wdraża poszczególne obszary i zasady programu oraz uczestniczy w superwizjach regularnie prowadzonych przez instruktora.

            Program Golden Five w 2008 r. znalazł się na liście dwunastu wyróżnionych projektów uznanych za najlepsze przykłady dobrej praktyki na poziomie europejskim (Best Practice). Kraje uczestniczące w nim to: Belgia, Hiszpania, Norwegia, Polska i Włochy.